Diamond Rinoplasti

Burun estetiğinde yeni bir dönem, Burun estetik ameliyatları tüm dünyada estetik ameliyatlar arasında en sık yapılan estetik girişimlerdendir. Yüzün ifadesini ve güzelliğini çok etkilediği için, iyi yapılmış bir burun ameliyatının hem sağlık hem de estetik açıdan katkısı büyüktür. Yıllarca bu ameliyatlar burun kemikleri kırılarak yapıldığı için ameliyat sonrası dönemde şiddetli şişme, morarma gibi yan etkiler görülmekte idi. Ayrıca kemiklerin kırılması ve kaynaması sırasında istenmeyen, kontrol edilemeyen yanlış iyileşme ve şekillenmeler ortaya çıkabiliyordu.

Teknolojinin sağlık alanındaki gelişmesi burun ameliyatlarında da yeni bir devir başlattı. Yüksek frekanslı titreşimlerle çalışan piezo cerrahi sayesinde kemik gibi sert dokuları kırmadan şekillendirmek ve ince detaylarla çalışabilmek mümkün oluyor. Paris’ten Dr. Olivier Gerbault’un geliştirdiği diamond bir uç ile burnun kemik iskeletini şekillendirerek çok daha emniyetli ve öngörülebilir sonuçlar veren diamond rhinoplasty tekniğini burun estetik ameliyatlarında rutin olarak kullanıyoruz.. Bu teknik ile eğer hastamızın morluk ve şişlik oluşmasına yol açan özel bir hastalığı ya da cilt yapısı yoksa, ameliyat sonrası dönemde hafif bir şişlik dışında ciddi bir morarma görülmemektedir.

Benim de içinde bulunduğum International Rhinoplasty Research Society’nin üyesi olan Dr. Gerbault’un geliştirdiği bu teknik inanıyorum ki tüm dünyada hızla yayılarak burun ameliyatlarının rotasını değiştirecektir.

Burun Ameliyatı

Burun ameliyatları sadece burun görünümünü daha düzgün kılmak amacıyla yapılmamaktadır. Fonksiyonel burun ameliyatları, kişilerin burun tıkanıklığı yaşamaları, solunum güçlüğü çekmeleri gibi durumlarda da devreye girerek yaşanan sorunların kalıcı olarak giderilmesini sağlar. Solunumda güçlük çekmek günlük yaşamı son derece olumsuz etkileyen unsurlardan biridir. Ancak burun
ameliyatı ile giderilebilen ve cerrahi müdahalenin zorunlu olduğu durumlarda fonksiyonel burun ameliyatları yapılabilir. Böylece bireyler kalitesiz uyku, konuşmakta zorlanma gibi sıkıntılardan kurtulmuş olur.

Burun estetiğinde yeni bir dönem – Diamond Rinoplasti

  • Diamond Rinoplasti Nedir?
  • Diamond Rinoplasti  ile İlgili Bilinmesi Gerekenler
  • Diamond Rinoplasti ameliyatı

Bu Konudaki Diğer Başlıklar