Berilhnm-roportaj2Kulağınızla ilgili yakınmanız ne zaman ortaya çıktı?

Kulağımla ilgili mutsuzluğum kendimi bildim bileli vardı. İlkokula başladıktan sonra saçlarımı toplamak isteyip kulaklarımın görünümünden dolayı toplayamadığım için katlanarak büyüyen bir sorun haline geldi.

Dr. Göksel Beyle nasıl tanıştınız? İlk buluşmayı anlatır mısınız?

Dr. Göksel Bey’le sağlık sektöründe çalışan nişanlım sayesinde tanışma fırsatı buldum. Dr. Göksel Bey’le tanışmadan önce ameliyatlarına giren nişanlımdan dolayı çok başarılı ve işinin ehli bir doktor olduğunu biliyordum. Ameliyat olmaya karar verdiğimde Rinoİstanbul’a giderek muayene oldum. Kulaklarımın görünümden dolayı olan rahatsızlığımı ve kulaklarımın doğal bir görünüme sahip olmasına dair isteklerimi Dr. Göksel Bey’e anlattım. Muayenede kulaklarımın farklı açılardan fotoğrafları çekildi. Dr. Göksel Bey kepçe kulak ameliyatıyla ilgili detaylı bilgi verdi.

Dr. Göksel Bey’e ameliyat olma kararını nasıl verdiniz?

Uzun zamandır kepçe kulak ameliyatı olmak istiyor fakat işlerimin yoğunluğundan dolayı sürekli erteleme kararı alıyordum. Dr. Göksel Bey’e muayene olduktan sonra ameliyatı daha fazla ertelememem gerektiğine karar verdim. Ayrıca Dr. Göksel Bey’in vermiş olduğu güvende ameliyat kararımda çok büyük bir etkendir.

Ameliyat sürecinizi anlatır mısınız?

Genel anestezi olmak istemediğim için ameliyatı lokal anestezi ile oldum. Öncelikle kulaklarıma o bölgeyi uyuşturacak iğneler yapıldı. Kulaklar uyuşturulduktan sonra hiçbir ağrı hissedilmiyor. Ameliyatım yaklaşık 1 saat sürdü. 1 saatin sonunda kulaklarım sargılandı ve kafama bant şeklinde bir file geçirildi. Dana önce lokal anesteziyle ameliyat olmadığım için bazı korkularım vardı fakat yaklaşık 1 saat süren ameliyatımın sonunda bu korkularımın çok yersiz olduğuna karar verdim.

Ameliyat sonrası dönemde yaşadıklarınızdan ve Rinoİstanbul ekibinin bu konudaki desteğinden bahseder misiniz?

Ameliyattan sonra ilk gün ağrılarım olur diye düşünüyordum fakat çok az bir sızlama dışında beni rahatsız edecek bir süreç yaşamadım. Ameliyatımdan 3 gün sonra sargıların çıkarılması için Rinoİstanbul’a Dr. Göksel Bey’e gittim. Sargılarım çıkarıldı ve sadece bant takıldı. Bantımı 2 hafta daha taktım. Bu süreçte Rinoİstanbul ekibi ameliyatımdan, sonra ki randevu süreçlerime kadar birçok konuda destek oldular.

Ameliyat öncesi ve sonrası dönemi karşılaştırdığınızda yaşamınıza ne gibi bir katkı sağladı?

Uzun zamandır rahatsız olduğum kulaklarımdan 1 saat süren kepçe kulak ameliyatıyla kurtulmamla birlikte kendime olan güvenim daha da arttı. Ameliyat öncesinde özellikle özel bir geceye gittiğimde saçlarıma topuz yaptırmak istemiyordum. Bu durum ameliyattan sonra değişti. Artık saçlarımı toplayabiliyorum 

Ameliyat olacak olan hastalara önerileriniz

26 yaşındayım ve bu ameliyatı yeni yaptırdığım için biraz pişmanım. Eğer kulaklarınızdan şikayetleriniz varsa 1 dakika bile düşünmeden ameliyat olun derim!